
Karpiai ir vandens temperatūra
Kadangi kiekvieną pavasarį pastebiu stiprų susidomėjimą ankstyva karpių žūkle, siūlau prisiminti ištrauką iš straipsnio, kuris buvo parašytas prieš 6 metus.
Karpis ir vandens temperatūra<<Specialiai sekiau, kaip karpiai reaguoja į kylančią vandens temperatūrą ir visas pastabas užsirašinėjau. Namuose turiu akvariumą, kuriame laikau karpius ir vieną karosą, tad stebėti juos galiu kiekvieną dieną. Kadangi jis neapšildomas, tai ir temperatūra jame daugiau ar mažiau priklauso nuo natūralios vandens telkinių temperatūros. Šios pastabos, manau, pravers pavasarį, o gal būt kai kurias iš jų pritaikysite rudeninėje karpių žvejyboje, kuomet ežeruose bei tvenkiniuose vanduo ims vėsti.
Mano eksperimentai su akvariume laikomais karpiais tęsiasi jau du metus. Labai įdomu stebėti, kaip jie reaguoja į šviežiai pakeistą vandenį, kaip kimba ir ryja masalą (tam naudoju nedidelę žieminę meškerytę su mini boiliuku), kaip elgiasi aptikę maistą, ką veikia tik atkabinti nuo kabliuko ir panašiai.
Vandenį pakeitus šaltu (+6° C), karpiukai akvariume priglunda prie dugno. Jie beveik nejuda, o tik lėtai vėduoja pelekais. Beje, karosas elgiasi lygiai taip pat. Temperatūrai pakilus vos vienu laipsniu, karosas tapo judresnis ir jau ėmė maitintis, karpiai buvo tokioje pat būsenoje, kaip ir prieš tai.
Kada akvariume vanduo sušyla iki +8° C, karpiai ima atsigauti ir bando po truputį plaukioti, bet dar nesimaitina. Jiems siūlomą mėgstamą masalą bando ragauti, bet tik paėmę į gerklę tuojau pat išspjauna. Karosas tampa dar aktyvesnis.
Vandens temperatūrai kylant nuo 9 iki 10° C šilumos, karpiai pastebimai aktyvėja, nors vis dar nesimaitina. Tačiau kada vanduo pasiekia +11° C ribą, karpiukai jau ryja maistą. Tačiau dar labai vangiai. Prie 12° C šilumos jie rodo dar didesnius aktyvumo požymius, dar labiau maitinasi, bet tai dar tikrai nėra jų pastovaus apetito pikas. Jis atsiranda tik tuomet, kai vanduo įšyla iki +15° C. Esant tokiai vandens temperatūrai karpiukai tampa žaismingi, pilnai aktyvūs ir ėda praktiškai visą maistą, kurį gali suėsti.
Todėl važiuodamas karpiauti aš visada vežuosi termometrą. 2009 metų pavasaris buvo gana šaltas, žūklę pradėjau vėlai. Kaip pavyzdį galiu pasakyti, kad Vabalių ežere pradėjau meškerioti tik paskutinį balandžio dešimtadienį. Tik atvykęs išmatavau vandens temperatūrą – +8° C. Mažoka… Kitame ežero gale suradau seklią įlanką, kur vanduo buvo vienu laipsniu aukštesnis. Po dviejų dienų žūklės balandžio 23 d. čia pagavau pirmąjį karpį.>>
Tikrai neatkalbinėju nuo ankstyvos pavasarinės karpių žūklės, bet pamastyti verta

Ir dar galiu pridurti, kad karpius pagauna net žiemą
