Dabar yra 2019-09-21 16:16

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
 Žūklė Kroatijoje 
Autorius Žinutė
Dalyvis

Standartinė Re: Žūklė Kroatijoje
Ygorio laimikiai Sumbare 14kg, 17kg, 22kg, 20kg, 16kg, 9kg. Vakar buvo shkvalas belekoks, lauko tulikai y shipulius suejo :shock: sake net delkimai pradejo grybaut(trumpam), daiktus susirinkinejo is visu kampu..

2011-04-14 18:29
Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę
Dalyvis
Vartotojo avataras

matau valdelis prisijunges,na ka kors idek apie isvyka i kroatija,nu blyn laukiam,nes juk idomu mums paprastiems rybokams :sunny: :cheers: :geek:

2011-04-15 23:54
Veteranas

Laimingai pargryzom i Lietuva. Straipsniukas ir video bus po keletos dienu.
Trumpai galiu parasyti, kad ispudziai nekokie, antra karta nenoreciau. Vienintelis privalumas, dideles zuvys.
Kas labiausiai patiko, tai sauni kompanija, tik gal su ja galima ir arciau susitikti? :roll: :)

2011-04-15 23:56
Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę WWW
Dalyvis

galima, ka jau daryt jau lenkiu galva ir pasirodau meete, (mokinsimes toliau) dar gal saruna ikalbesim [icon_biggring.gif] nzn adziuk kaip paskutine diena kaunieciam?

2011-04-16 00:01
Veteranas

KaljaNisSibiro rašė:
galima, ka jau daryt jau lenkiu galva ir pasirodau meete, (mokinsimes toliau) dar gal saruna ikalbesim [icon_biggring.gif] nzn adziuk kaip paskutine diena kaunieciam?

nezinau, nekontaktavau. Manau ryt gausim jau info.

2011-04-16 00:06
Veteranas

Bandydami išvengti kelių mokesčių, kelionė į Šumbrą mums gavosi 26 valandos ir tikrai nepigiau, nei iš karto būtume važiavę greitkeliais. Lietuviškas noras sutaupyti eilinį kartą apsisuko su kaupu.
Atvažiavę į rezervuotus sektorius, viename iš jų radome žvejojančius serbus, pasirodo suklydome su data, todėl privalėjome parą palaukti, kol atsilaisvins vienas iš pagrindinių sektorių. Įsirengti stovykla jau galėjome, nes sektorius kuriame aš žvejojau buvo laisvas. Tai padarę pasigaminome vakariene, o Darius nusprendė užmesti ir meškeres. Pašėrė Starbaits Probiotic Red boiliais ir ta patį uždėjo ant kabliuko. Ilgai nesigavo pavakaroti, nes nemiegota naktis kelionėje stipriai išvargino. Netrukus jau visi suvirtome į gultus ir tik Dariui neteko pailsėti, jo ramybe sudrumstė peidžiario signalas. Apie 10 kg karpiokas atgulė ant mato. Tai tikrai džiugino ir mane, nes nuo kitos dienos aš turėjau ten žvejoti.
Kitą dieną išvykus serbams visu pajėgumu Darius ir Šarūnas puolė mojuoti markeriais ir ieškoti žūklės vietų. Po ilgų bandymų pagaliau atrado jų manymu reikalingus dugno nelygumus ir pradėjo jaukinimo procedūrą. Man vietos ieškojimas buvo lengvesnis ir paprastesnis. Tai padarėme ryte trise, kol serbai krovėsi daiktus, tuo labiau prieš tai naktį Darius nuo krūmų jau pagavo karpį ir vieta buvo kaip ir aiški.
Apie žūklę rašysiu tik iš savo pusės, ką tikrai dariau.
Taigi pasirinkau 3 taškus iš kurių tikėjausi pagauti žuvies. Dvi vietos prie pat kranto po krūmais, kur viena šėriau Starbaits Probiotic Red boiliais su paletėmis, antra vieta buvo šeriama lubinais ir ant jų gaudžiau. Trečią vietą jau toliau nuo kranto, kuria atradome bendromis jėgomis perkritimą iš 2,7 m į 3,5 m. šėriau Deepex žuvis/ananasas. Iki vakaro jau visų meškerės buvo sumestos, pašarai taip pat. Beliko sulaukti išganingojo PYYYYP.
Priešais mus, 16/17 sektoriuje, dieną prieš, jau gaude kolegos iš Kauno, tai Arūnas, Tomas ir Igoris. Kadangi turėjome racijas, tai informacija pasidalinti buvo nesunku. Pirmos kolegų pagautos žuvys teikė daug vilčių, kad ir mums nebus kada snausti. Su mumis kartu kolonoje važiavęs Nikolajus su broliu įsikūrė 26 sektoriuje. Kolega ganėtinai jaunas ir dar nėra labai patyręs žvejys, bet mokėsi šviesos greičiu, kas ir lėmė jo rezultatus kurie tikrai nebuvo prasti. Manau jis pats daugiau papasakos apie savo įspūdžius pailsėjęs ir atsigavęs po kelionės.
Jau vėlai vakare sugulėm miegoti ir dar neprašvitus mane pažadino peidžiario signalas. Išgirdus pirmą karta sezono pradžioje, labai jau viskas keistai iš miegų klostėsi. Kol susigaudžiau kas darosi, kol susiradau po ranka padėta prožektorių ir batus atrodo praėjo amžinybė. Prilėkęs prie meškerių tik suprastojau, kad aš esu žvejyboje, o ne sapnuoju, ir kad reik pakirsti. Pajaučiau kitame valo gale rimtą priešininką. Pamiršti įgūdžiai greit sugrįžo ir aš jau panaudodamas visą žinomą techniką traukiau karpį link kranto. Dar keletą minučių ir gražuolis atgulė ant mato. Nenorėjau kelti nei Dariaus, nei Šarūno, todėl tik pasvėręs iškarto paleidau atgal. Kaip pirmam sezono karpiui 13 kg buvo visai padorus svoris. Karpis susigundė Deepex žuvim su ananasu. Labai tuom džiaugiausi, nes labai tikėjau šiuo kvapu. Grįžus į gultą, sunkiai sekėsi užmigti, nes adrenalino po žiemos doze stipriai varinėjo kraują. Išgirdus Dariaus ir Šarūno balsus išsiropščiau vėl iš savo guolio, nes jau dabar laukė rytine kava. Po kavos sekė rytinis pašėrimas ir netrukus po to supypia kita meškerė, kuri buvo prie kranto. Karpis susidomėjo lubnias. Sis jau gerokai greičiau pasiekia krantą, nes ir svoris jau tik apie 7 kg. Rytas nuostabus, saulute kepina, vaikštom su trumpomis rankovėmis ir glaudėmis. Oro temperatūra apie 25 laipsnius, o ant saules net karsta. Per visą dieną man daugiau jokių kibimų, Darius su Šarūnu kartais ištraukia po žuvį. Pagalvoju, kad i „mano“ įlanką žuvis daugiau užsuka tik rytais, todėl gausiai vėl šeriu ir laukiu sekančio ryto. Tik jau šį rytą prabundu ne nuo pyypo, o jau normaliai išsimiegojus. Kažkaip pasidaro keista kodėl ryte nebuvo kibimu. Išlindus i lauką pastebiu, kad virš vandens rūkas ir jau gerokai vėsiau, nei vakar. Įlankoje matau žuvies sujudimą, karpiai šokinėja ir šertoje vietoje, vis dar tikiuosi to išsvajoto pyyp. Kitas krantas ir turi kuom pasigirti, per naktį ištraukė po keletą žuvų. Kartas nuo karto vis po truputi pašėrinėju jaukinamas vietas, bet deja žuvies aktyvumas įlankoje mažėja akyse. Sekantį rytą vėl nesulaukiu kibimo, o žuvies požymių visai nebėra. Peršasi mintis, kad greitai kritus oro temperatūrai, nes naktį buvo šalna, žuvis pasitraukė į gylius, nes priešingame krante, kur gylis didesnis vyrai stebina rezultatais, kurie viršija net 20 kg. Belieka džiaugtis tik Dariaus ir Šarūno ištrauktais karpiais ir amūrais, o mano signalizatoriai deja ir neprabilo iki mūsų žūklės pabaigos.
Bet kuriuo atveju, laikas praleistas puikiai, puiki kompanija, nuostabus tarpusavio bendravimas palaike nuotaika, nors nekiba ir ja bandė sugadinti. Vien tai, kad savaite laiko telefonas buvo išjungtas, jokio interneto ir kitokiu galimybių susisiekti su aplinkiniu pasauliu nebuvo, leido tikrai pailsėti taip, kaip niekada dar neteko.

2011-04-18 00:15
Naujokas

sveiki.sugryzo ir musu ekipazas is kroatijos.kolkas trumpa info.mano pagauta viso 16karpiu kalega Ramuniukas pagavo 8karpius ir dar vienas musu jaunasis karpininkas pagavo 1 bet rimta amura kuris svere18,5kg.
kita info imesiu veliau :salut:

2011-04-18 22:29
Dalyvis

Na ka prisidesiu ir as trumpu aprasymeliu, kaip zalias ir nepatyrias karpininkas parvaziavau didelem akym, ispudziu pilnos kelnes. i kelione pastumejo darbas kuriame praleidau puse metu ziemoje, tad norejosi kaskur istrukti kur jau silta, o dar ir karpiai dideli tad jau mes su jauneliu bratka ruosiames... besiruosdami del patyrties stokos kelionese beabejones prisiruosem ko nereikia, prisiperkam begale maisto kuris mano manimu isvis nereikalingas, nebent pirmom parom, ten kroatyjoje pigiau, skaniau ir pasirinkimas platesnis nei lietuvoje...
Truko info apie pacio sumbar ezero specifika, ten saldus boiliu kvapai neveikia, tad mano vezti SBS boiliai deja nesudirbo, tik po antros paros sedau i savo nuolatini 25 sektoriu, o tik trecioje paroje radau veikiancius kvapus, hot demond is starbaito ir ryckos ultra plex po kuriu ir prasidejo judesys pas mane... per paskutinias 2 paras isvaziavimu gal 10 o gal ir daugiau, bet del neteisingu sistemu surisimo tik 3 krante, visi like atsikabino ir kaikurie prie pat kranto deja, o buvo tokiu kuriu ir sunkiai pajudindavau is vietos :shock: zvejojau gylije deja sekliu nebuvo vietu mano ezero puseje kurias as pasiekciau su savo iranga, salia manes kaimynai serbai velgi ant savo gamintu boiliu 23,400g ir dar vienas rimtesnis 28,700g mamutas, ispudinga.
Taigi mums krante teko pasverti ne tokio kalibro parsiukus, bet.. :) pirmaji mano jaunelis bratka (13m) islupa 7,5kg pats, o like man 6kg ir 15kg kuris beja uzkibo per ta paty skvala kuris lauko sikanus lauze i sipulius :lol: viskas grazu :thumright:

Dekoju uz visas pamokas ir gauta patirti, taipogi uz gera kompanija Sarunui, Valdui ir Dariui, taipogi ir kauno ekipazui. :salut:
Tikiuosiu cia nepaskutine musu kelione :bounce:

2011-04-19 10:28
Naujokas

Va cia tai atostogos, gera kompanija jokiu moteru, ir as daugiau nepraleisiu tokios progos. Vasara praktikuosiuosi, rudeniop jeigu sugalvosit vaziuoti butinai ir as leksiu... Klass

2011-04-19 13:52
LKA narys
Vartotojo avataras

:thumright: Andriaus pastebėjimas - kompanija tikrai buvo super. Iki šiol nepažinojau tokių puikių žmonių kaip Tomas, Arūnas (bazė), Anatolijus, kelionės metu laikinai tapęs Prancūzijos prezidento Nikola Sarkozy bendravardžiu, na ir aišku naujojo mūsų forumo nario Delkim-o, dar save vadinančio Igoriu :mrgreen: Tarp kitko Delkim-as suvaldė ir ištraukė didžiausią tarp lietuvių sugautą virš 22 kg karpį :salut:, plius audros metu gelbėjo paskutinius lašus ,,gyvojo vandens", na ir atliko dar eibę kitų žygdarbių, kurių,manau, kolektyvas neužmirš. Jei susiburtų tokia šauni kompanija - ir aš pasirašau kelionei, gal jau į kitą balą, bet su tokia kompanija norėčiau dar ir gal net dar ilgiau pažvejoti. Dėkui visiems už galimybę susipažinti su Jumis, ir tikiuosi iki greitų susitikimų prie LT balų :salut:

2011-04-19 14:54
Dalyvis

Nu neblogų žuvyčių prikabinot, sveikinimai su sezono atidarymu :thumright: Šeip kiek realiai gavos jum faktinės išlaidos, ar didelis skirtumas nuo plano? Nes po biški irgi galvoju kada į tą pusę pasinešt :)

2011-04-19 15:57
LKA narys
Vartotojo avataras

Mūsų ekipažo (3 asmenys, vienas auto) išlaidos buvo po 1080 lt. Čia įskaitant baudą 150eu, tai kad į priekį važiavom ne autostrada, ir tai, kad atgal važiavom vien benzinu. Jei važiuoti dyzelinu arba dujomis ir nepažeidinėjant taisyklių, važiuojant autostrada, tai gautūsi maždaug po 950 lt. Čia įskaitant žūklę, sektorių rezervaciją, maistą, alkoholį, kurą, ir neįskaitant jaukų, masalų, švinų ir kitų prarandamų dalykų (pvz. nutrauktų markerių, raketų, pintukų, valų ir kt).
Palyginimui: ir čia ir ten žūklės kaina 50 lt/para, tik LT pagauti 18+ karpį yra mažai tikėtina, o ten realu. Realiai išlaidos - tik kuras, bet kai ant 3 daliniesi - visai normaliai gaunasi.
Vien žo matematika paprasta - kainos-kokybės santykis vienareikšmiškai Kroatijos pusėje.

2011-04-19 17:01
Naujokas

Nors foto ir video dar nesutvarkyti, pabandysiu trumpai papasakoti apie mūsų išvyką į Kroatiją. Be manęs į ją dar vyko Ramūnas ir Mindaugas. Būtent Ramūnas, būdamas dar Norvegijoje, sugalvojo, jog reikia važiuoti “atidaryti” sezoną į šiltesnius kraštus. Aš ilgai nedvejodamas sutikau.
Ir prasidėjo man bemiegės naktys- mintyse daug klaustukų ir kol kas mažai atsakymų, nes tiek aš, tiek mano kolegos karpius gaudome vos keletą metų, dėl to save laikome dar ankstyvosios jaunystės stadijoje.
Likus mėnesiui iki išvykos prasidėjo intensyvios pašarų bei kitų smulkmenų paieškos, kuriems ir buvo išleista didžioji dalis pinigų. Po svarstymų aš pasirinkau SBS baits ir Dinamite Baits produkciją ir SBS tikrai pasiteisino visu 100 %, už ką atskiras ir nuoširdus dėkui Nerijui, bei už info apie šia šalį- ji tikrai buvo naudinga.
Išaušo ilgai laukta kelionės diena. Visi taškai ant „i“ jau sudėlioti, beliko sulaukti iš Norvegijos grįžtančio Ramūno, kuris grįžo tik apie pietus, todėl turėjo greitai viską susiruošti. Dėl to užtrukom ir išvykom tik vėlai vakare.
Vykome į Zajarki žvyro karjerą. Po ilgos ir varginančios kelionės kitą naktį buvome jau vietoje. Kelionė vyko sklandžiai. Naktį praleidome miegodami automobilyje, nors toks ten ir miegas, kai už keletos metrų savo stichijoje šėlsta karpiai.
Sekančią dieną perkame leidimus. Nustebino tai, kad jokios informacijos anglų kalba neradome. Atrodė- nusipirkai leidimą ir žvejok sau į sveikatą. Kaip vėliau pajutome savo kailiu- to tikrai nebuvo. Sektorių pasirinkimo galimybės neturėjome, nes tiek žvejų iš visos Europos aš dar nebuvau matęs.
Žūklės pradžioje naudojome karpinius laivelius, bet tai truko gal kokią valandą, kai atėjęs vietinis „šerifas“, rėkdamas kaip ant nusikaltėlių, liepė juos nešti į automobilį ir jam visai buvo neįdomu, jog mes nieko nežinojome apie draudimą juos naudoti. Kadangi šiame sektoriuje be laivelio mums sugauti karpį nebuvo jokių šansų, visą mantą teko pervilkti į kitą sektorių. Sutemo ir užėjo tikras uraganas. Taip praradome vieną žūklės dieną. Nuotaika buvo žemesnė nei vidutinio lygio, šildė ir džiugino tik šildantysis gėrimas.
Ryte prasidėjo markiravimas ir šėrimai. Gaudžiau gana giliai, ant kalniuko, kuris pereidinėjo nuo 7 m. iki 5,4 m. Metimai buvo gana tolimi- apie 100 ir daugiau metrų. Ir po maždaug pusvalandžio- pyyyyyyp !!! Po kovos 19 kg. Karpis atgulė ant mato. Sunku buvo patikėti jog sugavau tokį monstrišką karpį, kokio nebuvau net matęs. Po poros valandų vėl „išvažiavo“- vėl gražus 18 kg. Veidrodukas krante. Vėl sudirbo SBS plum/shelfish su Richword pop-up blodworm kvapu. Įvyko nesusipratimas kai Lietuvoje likusiam kolegai karšiui nusiunčiau SMS jog sugavau 22 ir 21 kg. sveriančius karpius. Ten svoris buvo neatmetus mato svorio (sorry). Kibimai sėkmingai taip ir tęsėsi kas pora valandų, kol bešeriant nutrūko raketa. Nebūtumėm lietuviais- sugalvojome prisipūsti čiužinį ir nuplaukti pasiimti raketą. Nespėjom pastebėti kaip prie mūsų prisistatė savininkas ir vienareikšmiškai pasakė- vykite namo ! Aišku mums šokas, pradėjom klausinėt kas ne taip, pasakėm, jog jokios info neradom, bet jis mūsų neklausė. Na ką, aš Zajarki sugavau 4 karpius, bendras svoris 42 kg. ir vienas karpis netoli kranto atsikabino. Visi karpiai sugauti ant tos pat meškerės ir tokio paties masalo kombinacijos. Ramūnas sugavo 2 karpius, Mindaugas deja nepagavo nieko.
Susitempę visą mantą į auto sprendžiam ką daryt. Nusprendžiam važiuoti į Šumbar pas ten jau esančius lietuvius. Vėlgi skambutis karšiui, kuris iš Lietuvos atsiunčia mums sekančio telkinio koordinates. Prie tvenkinio vartų buvome vėlai vakare, todėl vėl naktis auto, ir vėl nuotaika ne geriausios formos. Ryte apvažiuojam sektorius, sustojam prie lietuvaičių Dariaus, Šarūno ir adziuko. Šių žmonių asmeniškai anksčiau nepažinojau (na tik internetu). Darius draugiškai nupasakoja situaciją kas, kur kaip ir ką gal būt reiktų daryti, ir mes jo paklausę stojam į 6- 7 sektorius. Dėkui tau Dariau.
Markiravimas ir pašėrimas. Aš šeriu SBS produkcija, nes ji man pasiteisino (apie SBS rašau be jokios reklamos, nes produkcijai negavau jokios nuolaidos, rašau tik taip kaip buvo, nes karpiai tuštinosi raudonai kaip velniai, ko negaliu pasakyti apie kitus boilius. Nesakau kad Dinamite Baits blogi, gal paprasčiausiai nepataikiau kvapo). Per naktį pagavau du karpius ir kaip nekeista, dirbo tas pats kvapas kaip Zajarki, kitos meškerės tylėjo, todėl jau kitą dieną baigėsi eksperimentai ir ant visų meškerių buvo sudėta ta pati kombinacija, kuri dirbo visą žūklės laikotarpį.
Kitą rytą aplankome dar vienus ten žvejojančius lietuvius- Arūną, Tomą ir Igorį. Persimetam keliais žodžiais ir vėl žvejoju (dėkui Tomui už dujinę viryklę, ji mus išgelbėjo). Ir dar nustebino vietinis žvejys, kuris atėjęs per valandą pagavo 2 karpius ant kukurūzo, mirkinto brendyje.
Na ką, taip pasakoti galima be galo be krašto, todėl trumpinu: viso Šumbar pagauta 12 karpių, dar vienas atlenkė kablį, o kitas įėjo į kelmą. Didžiausias sugautas buvo 17 kg., kiti nuo 10 iki 14 kg. Ramūnas pagavo 6 karpius (didžiausias 17 kg.), Mindaugas 18,5 kg. amūrą. Gaila tik kad per mažai buvau nusipirkęs SBS Baits boilių, nes paskutinėmis paromis pradėjau taupyti, tad kibimai buvo retesni. Na bet gyveni ir mokaisi. Reziumuojant- kiek pradžia buvo sugadinta, tiek pabaiga liuksiška. Tikrai važiuosiu dar ir dar kartą (net monetą įmečiau kad sugrįžčiau). Ačiū visiems mums padėjusiems ir ypač kolegoms Ramūnui ir Mindaugui už fantastiškai praleistą laiką.
Ačiū visiems kas skaitė. Tikiuosi buvo įdomu ir naudinga.

2011-04-19 23:58
Dalyvis
Vartotojo avataras

foto is garcios , ramuniuko ir mindes zukles Zajarki ir sumbare
http://img593.imageshack.us/g/img1518u.jpg/
http://img51.imageshack.us/g/img1618r.jpg/

2011-04-21 23:41
Naujokas

giaras :shock: dar pats nebuvau mates :lol:

2011-04-22 01:05
Senbuvis
Vartotojo avataras

zuvys :thumright: bet amuras pranoksta visus :king: grazus laimikiai :thumright:

2011-04-22 15:51
Naujokas

Zuveles tai ispudingos :thumright:

2011-04-22 21:06
Naujokas

ta amura tik is ketvirto karto i karpini graibsta igrudom,labai jau ilgas jis buvo,po to net pradejom galvoti ar buna dar didesniu graibstu :scratch:

2011-04-22 22:08
Naujokas

Ten jau rastas tai konkretus :)

2011-04-23 13:55
LKA narys
Vartotojo avataras

Gavau laišką iš mūsų draugų Kaliningradiečių Sianios ir Jevgenijaus. Jie laimėjo 3-ią vietą Šumbare. Padėkojo ir parašė taip: visus boilius parsivežėm namo (kainavo 850 eu) :mrgreen: , per varžybas pagavo 19 žuvų, beveik visas ant kukurūzo, jaukino kukurūzai+kanapės. Vot taip vat bl adziukai, kam mes tų boilių tiek vežėmės dar dabar nesuprantu :shaking2: :roll: Prieš varžybas 15-16 sektoriuose pagavo 15-21 kg karpių, jaukas tas pats. Tsakant boiliai jau vakar diena, ateina kukurūzo era :mrgreen: , bent jau Šumbare tai 100 proc.
Na jei dar į tas balas važiuosim tai jau aišku maždaug kas ir prie ko :mrgreen:

2011-04-29 16:15
Senbuvis
Vartotojo avataras

.

Paskutinį kartą redagavo ZeBigOne 2013-01-20 17:27. Iš viso redaguota 1 kartą.

2011-05-01 19:31
LKA narys
Vartotojo avataras

D Ė M E S I O, D Ė M E S I O !!!!! SKUBU

Šarūnas Kasiulis, dar kitaip vadinamas mūsuose Šąru :) ieško kompaniono ir siūlo NEMOKAMĄ KELIONĘ į Kroatiją, Zajarki. Išvykstama sekmadienį, 2012-10-21 Šarūno golpuku ;)

Šarūno telefono Nr. susidomėjusiems 868576868

2012-10-19 10:52
Dalyvis
Vartotojo avataras

Standartinė Re: Bendri pokalbiai Ž Ū K L Ė S tema
Tadas pas kroatus zajarkiuose prikabino 25.3kg.

2012-10-31 11:54
LKA prezidentas
Vartotojo avataras

Tadai foto !!! :cheers:

2012-10-31 14:13
Dalyvis
Vartotojo avataras

Jis dar tik pradejo manau kai pabaigs ir jau bus namie - tikrai ides;)

2012-10-31 14:22
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į: