Dabar yra 2019-12-07 02:52

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
 Straipsniai Skaitiniai 
Autorius Žinutė
Veteranas

Standartinė Straipsniai Skaitiniai
Manau cia galime talpinti ivairiausius musu parasytus straipsnius. O geriausi ir idomiausi bus perkelti i titulini puslapi.

2010-02-04 23:50
Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę WWW
Veteranas

Standartinė Re: Straipsniai Skaitiniai
Kaip viskas prasidėjo.
Gimiau ir užaugau prie Šventosios upės Ukmergėje, todėl žvejyba man nesvetima nuo vaikystės. Pagrindinis žūklės būdas – dugninė meškerė. Upėje dažniausiai gaudydavau ūsorius, bet visada mane traukė ežerai. Neesu gerbėjas aktyvios žvejybos, todėl dugninė meškere man ir išliko mylimiausia. Kai tik pasitaikydavo galimybė atsidurti prie ežero, niekada jos nepraleisdavau. Karšiai, karosai buvo pagrindinė žuvis kuria pavykdavo sugauti. Vis dažniau papuldavau pažvejoti ir komerciniuose karpynuose. Ištraukti 2-3 kg. karpiuką suteikdavo labai daug emocijų ir džiaugsmo. Po kelių nesėkmingų bandymu susirungti su didesniu karpiu tuose pačiuose karpynuose pradėjau ieškotis informacijos kaip jį nugalėti. Va čia ir buvo pati sunkiausia mano, kaip pradedančio karpininko dalis. Informacijos beveik nebuvo. Perverčiau begales žurnalų, bandžiau bendrauti su žvejais, su pardavėjais žūklės parduotuvėse. Patarimai buvo paprasti, kokius ir pats puikiai suprasdavau. Vienas pažystamas žmogus, žinodamas kas man rūpi, grįždamas iš užsienio atvežė man anglišką žurnalą apie žūkle, kuriame buvo keletas straipsnių apie karpių žvejyba. Žurnalas buvo daugiau reklaminio pobūdžio, todėl pakako informacijos apie žūklės įrankius, jų panaudojimą. Žurnale pastebėjau daug nuorodų į internetinius puslapius. Tai ir buvo pirmas pastūmėjimas įsigyti internetą, nes kompiuterį jau turėjau. Po kurio laiko aš jau skaitinėjau angliškus puslapius ir godžiai rinkau man reikalingą informaciją. Nusipirkęs pora skirtingu meškerių ir ričių, susirišęs, kaip man tuo metu atrodė teisingiausias sistemas ir įsigyjęs akmens kietumo boilių, patraukiau laukinių karpių gaudyti. Atvirkščiai nei šiai dienai, kur gaudyti nebuvo jokios problemos, jų buvo beveik kiekviename ežere. Tuo labiau, kad vienas žūklės parduotuvės pardavėjas pašnibždėjo kur jau kažkas juos gaudo. Visa „įranga“ tilpo į dvi rankas. Aš jau su draugu prie ežero, meškerės užmestos, signalizatoriai jau budi. Nepraėjus pilnai valandai sucypia signalizatorius. Tokio ištisinio cypimo dar nebuvau girdėjęs. Rankos pradeda drebėti, aš tiesiog pasimetu, nežinau ką daryti. Matau, kaip ritėje mažėja valas. Draugas puola prie meškerės, bet aš jį sustabdau ir pats pakertu žuvį. 15 minučių neprofesionalios kovos ir vargais negalais 11 kg karpis ant kranto. Štai nuo to momento ir tapau nepagydomu karpių medžiotoju. Žinoma laikai keičiasi, visi žengiame į priekį, tobulėjame. Taip pat ir karpinė žvejyba, tik bėda, kad karpių nedaugėja, o mažėja. Išmokę juos gaudyti didžioji dauguma žvejų į karpį žiuri kaip į maistą. Kažkodėl yra būtina paimti visus pagautus karpius, nors juos suvalgyti niekaip neįmanoma. Tokiu atveju jie kišami į šaldymo kameras, atiduodami/parduodami kaimynams. Iškyla klausimas ką mes gaudysim po keleto metų? 2002 metai buvo įkurta Lietuvos Karpininkų Asociacija, kurios steigėjas esu ir aš. Šiuo metu LKA stipriai pažengusi į priekį, jos nariai dalyvauja Tarptautinėse varžybose, organizuoja vietines varžybas. O svarbiausia tai, kad propaguoja šūkį „PAGAVAI – PALEISK“
Prikabintas failas:
trakai 09-09-12 057.jpg
trakai 09-09-12 057.jpg [ 52.85 KiB | Peržiūrėta 2303 kartus(ų) ]

Manau, jog tik pakeitę požiūrį į žuvį mes išsaugosim ir tobulinsim karpinę žūklę, nes priešingu atveju mums liks tik karpynai ir privatūs ežerai. Pradėjęs gaudyti karpius, prisipažįstu ir aš pats esu keletą suvalgęs, bet tik aplinkinių draugų dėka, skaitydamas straipsnius apie tai, žiūrėdamas video medžiagą, supratau, kad jei jau save vadini karpininku, privalai visus pagautus karpius nufotografuoti ir paleisti į jų gimtą telkinį. Lygiai taip pat netoleruoju karpių pervežimo į kitus telkinius, juk išvežus jų ten nebelieka ir mūsų atžaloms nebeliks su kuo susigrumti, pajausti adrenalino antplūdį į kūną ir puikių emocijų. Štai todėl ir parašiau šį straipsnį. Gal nors keli bendraminčiai, perskaitę jį, pakeis požiūrį į žūklės kultūrą ir perduos tai kitiems. LAISVĘ KARPIAMS !!!
Su pagarba, Valdas Paliulis, LKA steigėjas ir narys.

2010-02-04 23:54
Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę WWW
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į: