Dabar yra 2019-12-08 21:30

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 98 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas
 Įspūdžiai po žūklės 
Autorius Žinutė
Veteranas

Standartinė Re: Įspūdžiai po žūklės
Pargrįžau nuo Molėtu/Labanoro. Su Saška puikiai praleidom laiką. Apturėjau 3 normalius išvažiavimus, bet tik vieną sugebėjau įvilioti į graibštą. :scratch: Pirmas karpiokas apie 04 ryto privertė sucypti peidžiarį. Iššokęs iš mašinos papuoliau į siaubingą lietų, kol suradau lietpaltį ir pačiupęs graibštą atsiradau prie meškerių (nuo mašinos iki jų apie 80m) swingas jau kabojo, valas atleistas. Suvyniojęs valą pajaučiau stiprų pasipriešinimą, tik dėje neilgai, pavyniojus kelias dešimtis metrų staiga valas atsilaisvino, parsitraukus tikrai ne mažiau kaip 150 m ir apžiūrėjęs valą pamačiau, kad jis tikrai nenutrūko, o kaip nukirptas su žirklėmis. Peršasi mintis, kad nupjovė su viršutiniu peleku, nes likęs "stoporas" įrodo, kad valas nupjautas apie 20 cm aukščiau suktuko. Meškerės tamsoje ir lietuje nesiryžau perrišti ir užmęsti, taigi atsikėliau prašvitus ir tvarkiau meškerę. Peidžiario garsas užsuktas iki galo, nes Saša šalimais miegojo palapinėje. Staiga apšvito stalas nuo peidžiario ledo. Aš tekinom už graibšto ir prie likusių meškerių. Pakirtus apie 10 minučių teko pasižaisti su karpiu, kol pačia pakrante pritraukiau iki savęs ir uždariau graibšte. :cheers: Pagaliau - galvoju - pavyko pajamti normalaus svorio karpioką. Prikėlęs Saša pasvėrėm karpį, nusipaveikslavom ir paleidom atgal į jo stichiją.
Iki 12 dienos vis pylė lietus, net nesinorėjo eiti pasišerti, vis laukiau kada nurims lietus. Išsigiedrijus ir pasirodžius saulutei pakylėjo ir nuotaika. 4 kg biraus sumaišyti su 3 kg konservuotų kukurūzų krabo pagalba pasiekė tikslą. Visą dieną visiška ramybė, toks pat ir vakaras, bet dėje nei vieno kibimo. Kažkaip vilčių teikė naktis ir rytas. Paskutinis vakarinis pašėrimas ir truputi pavakarojus 22 val. jau lovose. Kaip ir tikėjausi prieš 04 ryto vėl savo pareigą atliko peidžiaris, jo spengiantis ir nenutilsiantis žviegimas turbūt ir mirusį prikeltu. :) Šį kartą jau lietaus nebuvo ir aš jau gerokai greičiau atsiradau prie meškerių, nes su graibštu iš paskos skubėjo ir Saša. Pakirtau ir sunkiai einasi man jį sustabdyti. Tik kelis metrus metrus patraukiu iki savęs, o jis keliasdešimt nuo manęs. :) Taip pasikamavus keletą minučių karpis atsikabina net nepasirodęs. Labai krenta nuotaika, bet dėje tokia realybė. Eilinį kartą užmečiau nepatikrinęs kabliuko aštrumo :oops: ,vat ir rezultatas.
Taigi žūklė užskaityta nors ir su vienu 9,4 kg karpiu. :cheers: :salut:

2010-08-29 14:06
Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę WWW
Dalyvis

Sveiki. Įspūdžiai po dviejų žūklių naujame ežere. Žūklavietę pasirinkau sudėtingoje vietoje ,nes ten mačiau šokant karpius. Per dieną išsipjoviau švendruose taką ir susitvarkiau krantą palapinei. Stovas stovi apie 20 metrų nuo kranto vandeny,kur gylis iki bambos. Amuniciją nuo auto. nešuosi apie 200m. per mišką. Po savaitės jaukinimo boilais, praėjusį penktadienį vakare pradedu sesiją. Susimetus meškiares ir parbridus į krantą, pastebėjau,kad dar nenusinešęs prie meškerių graibšto. Iškarto skubinu brist, su graibštu ,maža kas. Ir ką jūs manot , tik priėjus prie stovo, užpypia signalizatorius. ( Po užmetimo praėjo gal 10 min.) ir 7 kg. karpiokas jau graibšte. Negaliu patikėt kad taip greitai užkibo ir užmetu meškiarę su tuo pačiu SK 30 balansu. Gera padžia pusė darbo. Apie 23 val. pypia vėl , ir aš jau brendu link meškiarių. (nubrist iki meškiarių užtrunka ~30s.) Pakertu , jauču kad didesnis , taip lengvai nepasiduoda ir jis jau už 50m.švendruose. Brendu ir aš iki kaklo vandeny ir maždaug po 20 min. 8 kg. karpiukas graibšte . Susigundė PROBIOTIK plaukiančiu boiliu. Gryžtu į palapinę po valandos , visas šlapias , persirengiu ir atsigulu. Miegas neima, nuojauta jaučia , kad tuoj kibs ir bestebint stovą , apie 3 val. išgirstu ausiai malonų garsą. Vėl skubu link meškiarių , pakertu ir datraukus karpį iki savęs adsikabina prie pat graibšto. Sudirbo SK 30 . Kol kas 2:1 mano naudai. Grįžtu į palapinę vėl šlapias , atsigulu ir užmiegu. Ilgai miegoti netenka , nes apie 5 val. vėl pypia sensorius ir aš jau prie meškiarių, pakertu , jaučiu kad karpis toli , kol dabėgau išsuko nemazai valo. Pajautęs kad traukiu jį link kranto, karpis palengvina man darbą ir net nepajaučiu kaip jis adsiduria švendruose. Manęs vėl laukia maudynės iki kaklo. Benarpliodamas valą link karpio , randu tuščią kabliuką, to ir tikėjausi. Rezultatas 2:2. Grįžtu į palapinę ir bandau nusnaust , bet miegot man karpiai taip ir neliaidžia , nes jau 10 val. kviečia vėl prie meškiarių . Pakertu ir džiaugiuosi kad jau šviesu , pasibaigė ta naktinė egzotika ir nesunkiai 6kg karpioką paguldau ant mato. Per naktį buvo 5 kibimai , 2 karpiai pabėgo. Šeštadienį nei pypt , naktis irgi buvo rami , tik sekmadienio rytą pagavau dar vieną 3,5kg. karpiuką. Kibo tik ant smirdukų , ant saldaus nei pypt. ATSIPRAŠAU už romaną. Apie šio savaitgalio sesiją parašysiu vėlaiu.

2010-08-30 00:50
Aprašymas Siųsti asmeninę žinutę
LKA narys
Vartotojo avataras

Ant mano meškerės pririštu Probiotiku (skęstančiu) susigundė šį savaitgalį irgi vienas karpiukas, apie 4 kg, veidrodinis. Plius pagautas vienas karšis ant braškutės skęstančios. Lietus davė tai davė, teko palapinėj dujinę viryklę jungti, kad drabužiai pradžiūtų.

2010-08-30 08:26
Dalyvis

Pratęsiu savo pasakojimą , apie antrą žvejybą naujoje vietoje.
Po praėjusio savaidgalio bemiegės nakties , nekantriai laukiau penktadienio vakaro . Darbus baigiau pora valandų ankčiau ir aš jau pakeliui į žvejybą . Visa amunicija , į automobilį būna sudėta iš vakaro , kad nesitrugdytų laikas. Nulėkus į vietą miško keliukas šlapesnis negu maniau , todėl mašiną tenka palikti toliau nei praėjusį kartą , ~250m. iki palapinės. Per tris kartus , vos nebėgte, susinešu daigtus . Kol susirišu meškeres pradeda lynoti , vejo kryptis keičiasi kas pusvalandį , o tai jau liūdina , bet jaučiu , kad kibs kaip ir praėjusę žvejybą .
Sistemėles vėl užtaisau pasiteisinusiais sk 30 ir probiotik boiliais . Po užmetimo, praėjus kialioms valandoms , nerimauju , kad dar nekimba , nes prieš savaitę tokiu laiku turėjau jau vieną :pig: (prie gero greitai priprantama). O ir atlėkiau dar ankščiau . Kadangi čia naktiniai kibimai , neprarandu vilties , nors oras jau visai subjuro ir lyja kaip iš kibiro. Gulėdamas palapinėje stebiu stovą , už 20m. vandeny ir galvoju , gal ir gerai , kad dabar nekimba ,nes būtų vargas braibyt po šlapius švendrus . Ir staiga mano mintis nutraukia signalizatoriaus pypimas . Nei nepajaučiu kaip iš šilto savo guolio adsiduriu vandeny . Dabridęs prie meškiarių girdžiu retus pyptelėjimus , karpis kažkur kliuviniuose , bet dar yra. Po pakirtimo jaučiu kaip raunu dugno žoles ( samanos ir eglutės iki kelių ,ten visur esu išbraidžiojęs basas). Kelis kartus karpis paprašo valo, pakialiui paligdamas žoles . Išgirstu pūkštelnant netoliese, bet per lietų nieko nematau ir tik pajuntu valo atsipalaidavimą . Išsiplėšė kablį.(to ežero karpių lūpos silpnos) . Pareinu į palapinę šlaputukas , nukabinęs nosį . Kibimas buvo 24 val. Miegas neima , nes tikiuosi to paties scenarijaus kaip prieš savaitę, kai kibo kas kelias valandas . Belaukiant kibimo užmiegu . Per miegus girdžiu pypimą , lyg sapnuoju lyg ir ne ir pakėlus galvą matau žibančias sensoriaus lemputes . Vėl skubu , šį kartą jau tempia kaip garvežys užtikrintai. šitas bus jau mano , nors gerokai vėluoju prie meškiarių . Kertu nestipriai ,kad neišplėščiau kablio ir jaučiu didelį svorį kitam gale ,bet jokio ženklo ,kad ten būtų žuvis .Užkibo 04 val . Parsitempiau glėbį samanų. 2:0 karpių naudai . Šeštadienio diena buvo rami ir tik apie 20 val. vėl išgirstu ausiai malonų garsą ir po smagaus pasibraidymo iki kaklo vandeny , pagaliau paršelis jau graibšte . 2:1 mano nenaudai . Karpiukas svėrė virš 6 kg. jis buvo be viršutinės lūpos . Visi kibimai buvo ant probiotik (plaukiančio) nors gaudžiau ir sk 30 ir joker (balansais) . Praėjusę žvejybą dominavo sk 30. šį kartą nei pypt.

2010-08-31 00:16
Dalyvis

Na ka gryzau is po zukles kuri iskele daugiau klausimu nei dave atsakimu, viskas prasidejo po to kad antradienio vakara sugalvojom kad reikia naudotis atostogomis ir islekti pazvejoti, jau buvo velus vakaras todel visas susipakavimas vyko labai greitai, po to kai ikalbejau savaja kad gamtoj tikrai nera salta [icon_biggring.gif] Daiktai ir rubai sviesos greiciu suleke i masina, kelione iki kolegos ir jo daiktai i masina bet dar neisjudejus is miesto buvo pradeja tempti todel vietoj planuotos vietos nusprendeme vykti i jau pazystama vieta kad viskas butu paprasciau. Atvaziavus prie tvenkinuko jau buvo visiskai tamsu todel visi darbai vyko prie masinos sviesu mums besiruosiant paiskejo kad per greituma pamirsome daugiau daiktu nei isidejome, truko tokiu daiktu kaip rites su valu, sistemeliu visos dezes su reikmenimis bei yrankiu pasiserimui, vietoj trukstamos rites uzdejome turima spiningui skirta rite su ten esamu valu, pasiserimui pasidarem savadarbia laidyne su kuria pasiserem, bei radome kedes kiseneja senai pirka iskart surista sistemele su kabuku ant kurio plaukas buvo toks trumpas kad uzdejus 20mm boili jis remdavosi i kabliuko sona kadangi jau buvo tamsu nieko netvarkem sumetem viska i vandeni ir susedom isgert. Naktis praejo kaip visada rami nezinau kodel bet tam ezereli kimba iskirtinai tik diena o dazniausiai pietu metu. Ryte viska persitvarkem tik nelietem meskeres su spinigui skirta rite ir per trumpu plauku nes vieno siganalizatorio baterija gavusi ryte lietaus visiskai numire, taigi gavosi puikus komplektas. Ir ka jus manot po keliu valandu isgirstame keista garsa kurii primena rites stabdi ogi isvaziavimas ant meskeres kuri visiskai buvo nurasyta karpiuka pritraukiame prie kranto bet kadangi neturime graibsto belieka ji paglostyti ir atkabinti grazus apie 8kg viska permatame ir po poros valandu vel tas pats garsas ir vel ir vel isvaziavimas dar vienas karpiukas 5-7kg sunku nustatyti, ta diena daugiau kibimu nebuvo kita diena panasiu laiku tik si kart jau girdime isvaziavima is toli nes daveme tai meskerei gera signalizatoriu dar vienas karpiukas iki 8kg. neatlaiko smalsumas paimame visa sita sistema su per trumpu plauku permetame i kita vieta ir veitoj iki tol naudoto smirduko uskabiname vaniles skonio boili ir numetame i kita puse no tos vietos kur buvo ankstesni kibimai ir nepraejus valandai laiko dar vienas is vaziavimas ir vel ant tos pazio meskeres karpiukas panasus kaip buve pries tai, kibimu daugiau nebeturejome ir gryzom namo sukdami galvas kodel is astuoniu meskeriu kibo tik ant sitos vienos ar del plonesnio valo, ar del per trumpo plauko gal del kabuko ar net svarelio taip ir gryzome laimingi bet pilni klausimu :)

2010-09-02 20:22
Dalyvis

Vakar su biciuliu ismovem pasedet... vakaras ramus, norejosi, kad salta naktis tokia pati butu bet deja... 3.00 kibimas, ir 12 su kapeikom grazuolis krante, 7ryto vel vercia is lovos ir po pusvalandzio piktas 9tukas gula ant mato :cheers: . Vieta vel paseriama , tik deja atsiradus darbu teko maut miestan :evil: :pale: ,tad palikus biciuli ir pravedus jam instruktaza ismoviau, po valandos zinute, kad viens kelmuose :evil: , po pusvalanduko atsigule ant mato 9tukas :cheers: . Draugas pilnas emociju ir manau bus uzkrestas siuo virusu :salut: .Na o man dar valandike ir maunu sest vel iki rytdienos :cheers:

2010-09-05 10:01
Dalyvis

Na si karta ir as noreciau pasigirti.Tiesa ne kukliu 6kg rezultatu, o tuo kad pavyko ikalbeti tokius diedus kur pjauna karpius kad paleistu atgal 3 grazuolius, jau buvo issitrauke peilius ir norejo kibt i darba as ivairiausiais budais atkalbinejau, sale stovedamas ir is butelio pildamas vandeni ant karpiu kuriai jau buvo patiesti ant pievos, ir man pavyko kai pasakiau jog,zukle yra trigubas malonumas. Zvejoti, pagauti ir paleisti. Nezinau ar jie paleidines ir toliau, bet pats faktas kad bent trys parsiukai gyvens yra dziugininatis, o kas cia zino galbut ir visi kiti ju pagauti bus nuo siol paleisti.

2010-09-05 19:57
Senbuvis
Vartotojo avataras

Sveiki,sis savaitgalis buvo tuscias, oras geras, nakty salna ir vienas pabeges karpis.Kodel atsikabino liko mysle :salut:

2010-09-05 20:27
Veteranas

Savaitgalis su Gintu "KasNors" pavyko nuostabiai. :cheers: Gal i pabaiga savaites parsysiu ir rimtesne ataiskaita. Dabar tik tiek, kad as turejau 4 isvaziavimus, du krante 8.0 ir 10.1 kg., ir Gintelis viena isvaziavima ir 1 karpiokas 8.4 kg atgule ant mato. Fotkes imesiu. :salut:

2010-09-05 20:42
Dalyvis

Šiandien ryte matavau temperatūra paviršiaus tai buvo 15 laipsnių :?

2010-09-05 21:34
Dalyvis

Treciadieni vel naktele pasedejau, du kibimai abu krante ,abu ant deepex krabo :cheers: , vel kaip palei laikrodi 3h kibimas , reiks kita syk pries tris zadintuva nusistatyt,kad spet i bridkelnes isokt ;)
Tik keista ,kad dienom ne kriukt :scratch: gal kad seriu vakarais jau beveik sutemus ?

2010-09-10 13:27
Dalyvis

Per keturis savaitgalius turėjau 12 kibimų , tik 1 buvo dieną , visi kiti naktį .

2010-09-12 21:41
Senbuvis
Vartotojo avataras

savaitgali buvo siokia tokia zukle.ispudziai sicia :dj: http://www.dideleszuvys.lt/index.php?ma ... eturnid=15

2010-09-13 19:29
Dalyvis

Vakar vel nakty du kibimai .Vienas i kerus, kita 11kg paguldziau :pirat:

2010-09-14 08:22
Dalyvis

Para laiko vel pasisedejau , 4 parsiukai krante :cheers:

2010-09-16 21:28
Veteranas

Keista nekiba Labanore. :roll: :roll: :roll: Kaip sestadieni ryte istraukiau karpioka, taip ir baigesi kibimai. Sekmadieni pries isvaziuojant sulaukiau KasNors'o, jis pratese sesija mano vietoje, antradieni gryzau ir dar prisijunge Generolas. Iki kevirtadienio ryto tyla, liko Generolas su KasNors'u, nes as vel gryzau i Vilniu. Dabar paskambinau, ciulpia vyrai, ant paliktu mano meskeriu vakar istrauke ~100 g meksra, labai pikta aisku. :lol: :lol: Sulaukiu sunaus ir vel gryztu i miska, nejau ir man teks iki sekmadienio paciulpti. :roll: :roll:

2010-09-17 09:31
Veteranas

Rasau jau nuo ezeriuko. Kol vaziavau iki vietos Generolas su KasNors tekstelejo 11,800 karpioka. Ant mano meskeriu Zander ketvirtadieni sudejo boiliukus. ir siandien 17 val uzkibo grazuolis. Zodziu karpis pagautas visu keturiu. :)

2010-09-17 19:14
Veteranas

Dainius rašė:
Na va gal prasidės kibimai :!:

Na pas mus tuscia, bet Darius jame 8 kg karpioka. Oras nera prastas, gal dar sulauksim kliovo, visdelto 12 meskeriu uzmesta.

2010-09-18 08:59
Senbuvis
Vartotojo avataras

grįžau iš savo ežeriuko,panašu,kad per tuos du metus,išvis dingo :pig: .lynai jaukinimo vietą drąsiai kontroliavo visą laiką .dabar jau aišku,kad nebėra prasmės daugiau ten bandyt:salut:

2010-09-19 13:50
Veteranas

Gryzom ir mes, daugiau jokiu kibimu, jokio judesio ezere, kaip ismires, nors KasNorsas plaukiojo su echolotu, tai keliose vietose per zuvi nepramuse. :scratch:

2010-09-19 16:09
Dalyvis
Vartotojo avataras

Trumpai pasipasakosiu ir aš. Žvejojau nuo šeštadienio 17:00 iki pirmadienio 7:00. Veiksmas vyko dzūkijoje ežere kurį pavadinsiu X :bounce: . Po ilgos savaitės kolegos nervavimų kad traukia karpasus ežere kuriame niekada nesitikėjom atsidaryti dėl tam tikrų priežaščių, (nors jei žvejojome tai gal ir tikėjomės truputy :D ) atėjo šeštadienis ir aš jau keičiu savo kolegą meškerias sumetu y dvi skirtingas vietas po tris kotus, vieną vietą jaukinau deepex tuti fruti ir smirdukais HP RF1 kita vieta išskirtinai tik saldžeis braškė-vanilė ir braškė-kanapė. Kur jaukinta tučiu ant plauko maunu smirdukus TS ir tuti fruti plaukentį (DEAMON). Ilgai laukti nereikėjo po valandos smirduku susidomi :pig: kadangi tuo metu buvau prie meškerių daug valo nepaėmė tai man paliko didelių emocijų pirmą kartą stovint prie pat meškerės išvaževo. Po trumpos kovos 8,5 kg karpiokas gula ant mato foto sesijai, 23:00 vėl važevimas bet jau iš saldžiais jaukintos vietos ant plauko (tandem braškės besmegenis). Pakirtęs pajaučiu kad žvėris geras ir jau mintys sukasi apie savo asmeninio rekordo pagerinimą (14,5 kg), bet dėja nepavyko net apsukti ir nutrųko valas turbūt buvo pažeistas, kaip visada didžiausios žuvys nutrūksta :roll: . Vėl serija boilių y vandenį ir ilgai laukti neprireikia, po 30min vėl važiuoja (Deamon braškė- scopex, pops), ir 9 kg :pig: vėl foto sesijoj dalyvauja. Taip šeštadienis ir praėjo, laukiu 3 val nakties nes išskirtinai kolegai visą savaitę 3 val nakties kaip laikrodis kibimas būna ir aišku nesulaukiu kibimo bet 7 val ryto saldžiais jaukintoje vietoje signalizatoriaus kaukimas verčia iš patalo ir vėl bėgu, (braškė-scopex vėl dirba) pakirtimas yra :cheers: jaučiu kad jau didesnis ir nuojauta neapgauna 13 kg jau ant mato visu gražumu. Sekmadienį dieną iš tučiu šertos vietos išvažiuoja vėl ant plauko uždėtas (TS blodey warm), ir po kovos kurę laimėjau aš 10kg gražuolis jau pozuoja. Iki ryto daugiau kibimų nebuvo. Naparnikas skanbino, kad vėl 7,5 kg ištraukė iš tučiu šertos vietos. O aš ka vėl sėdžiu darbo vietoj ir laukiu kito savaitgalio per kurį gal dar rasiu laiko išsmukti ant ežero kranto. Pabaigai toks pastebėjimas dienos metu kol nesutemsta visi kibimai tik iš tučiu šertos vietos ir kaip aš vadinu ant pusiau smirdukų TS Blodeywarm. O kai sutemsta maitinasi tik iš saldžeis boileis šertos vietos ir pagrindas (DEAMON braškė-scopex). Toke nuomonė susidarė kad migruoja jie nuo vietos prie vietos pagal tai koks dienos metas ir maitinasi dieną smirdžiais naktį saldžeis :roll: . Ir dar vienas dalykas karpei tuštinasi tučiu bet ant jo nei vieno kibimo nebuvo če liko didelis klaustukas man :?: :?: dar žvejyboje buvo naudotas PVA siūlas ir maišai į kuriuos dedami boiliai ir kaip matyt pagal rezultatus tai tikrai pasiteisino.

2010-09-20 11:09
Senbuvis
Vartotojo avataras

Musu savaitgalis buvo kuklus :oops: per 3 paras pagauta 15 karpiu,virs 20 amuru ir begale karsiu,karpiu svoriai nuo 6kg iki 15 kg,amuru iki 3-4 kg,Gaudita Dzukijoje serta savadarbiais boiliukais zuvies miltu pagrindu su CC Moore likvidais, CC more peletem.pagauta ant tu paciu boiliu su scopex virsunele.Zvejavo Ruslanas, Rimvydas Bareika,Airidas Beje pirma karta mano zmona apgaude mus visus pagaudama karpiuka 15 kg :cheers: foto bus.Nerealus savaitgalis :bounce:

2010-09-20 14:47
Dalyvis
Vartotojo avataras

Pas mus po 3 parų sesijos irgi visiškas nulis, net karšiukas nepyptelejo...

2010-09-27 15:43
Dalyvis
Vartotojo avataras

Nu gal trys paros nesigavo,bet kad visiska zopyte tai tikrai.Plius buvo gaudyta ana savaitgali irgi tusciai tada vidury sav padarytas paserimas,o bet taciau tai nepadejo. :pale:

2010-09-27 15:52
LKA prezidentas
Vartotojo avataras

,,Fanatiku'' pardavejai siautejo Vabaliuose, tai per nakti pagavo 12 karpiu, 7 amurus ir kazkiek karsiu :shock:

2010-10-02 05:15
Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 98 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Pereiti į: